FOLIE VILLAGE, JALE SHITEN APARTAMENTE DHE VILA! Dhermi, Vlorë, Albania

ID: Billion2640
Për Shitje Kontakto për cmimin

Vendosur në gjirin ikonik në formë gjysmë hëne të Jalës, Fshati Folie eshte nje nga projektet me te vecanta qe po zhvillohet ne Jug te Shqiperise. Dizenjimi eshte i një koncepti të ri për të jetuar përmes këtij zhvillimi modern, luksoz dhe të nivelit të lartë, i përbërë nga vila private dhe apartamente buzë detit. Duke evoluar trashëgiminë dhe shpirtin arkitekturor vendas për të krijuar një përgjigje simpatike dhe të përjetshme, ajo do të jetë perlë perfekte e arratisjes së Mesdheut.
Projekti do të përfshijë vila private, si dhe apartamente me pamje nga deti dhe apartamente nën çati. Ai do të ofrojë hapësira komerciale si dyqane, bare, kafene, restorante, si dhe hapësira komoditeti dhe programe mbështetëse të tilla si një banjë e klasit botëror, suitë fitnesi, çati ekskluzive dhe klube, kazino dhe hapesira eventesh buzë plazhit.
Projekti ka filluar të ndërtohet dhe do të hapet në vitin 2026. I vendosur për t'u ndërtuar në Jalë, projekti është frymëzuar nga ekologjitë e pasura popullore dhe vendore që gjenden në fshatrat e afërta të Vunoit dhe Dhërmiut. Një identitet unik është krijuar për çdo zonë me karakter të ndryshëm të njësive të banimit. Aktivitetet e ndryshme, artikulimi formal i ndërtesave dhe materialeve specifike korrespondojnë me temën e përgjithshme të fshatit, duke krijuar një peizazh harmonik të përshtatshëm për shije të ndryshme, si dhe duke formuar një plejadë vendbanimesh të dallueshme që i shtohen një zone urbane të përshtatshme për banim gjatë gjithë vitit.

Private Villas janë vendi i përsosur për t'u çlodhur - një zgjedhje unike dhe autentike për familjet moderne. Kopshti dhe zona e parkimit janë veçori ekskluzive të çdo vile. Folie Village promovon bukurinë, qëndrueshmërinë dhe ofron një mënyrë më të mirë jetese për të gjithë. Vilat private janë kryesisht të çiftuara së bashku për të maksimizuar dendësinë dhe për të forcuar natyrën komunale të zhvillimit të banimit duke inkurajuar marrëdhëniet fqinje.

Family Villas, marrin frymëzim nga arkitektura popullore dhe ofrojnë rehati si në ambientet e tyre të brendshme ashtu edhe në ato të jashtme. Me një sipërfaqe bruto prej 345 m², të dekoruara me një dizajn unik dhe një tarracë private me pamje nga ujërat e kaltra të detit Jon, vilat familjare janë simpatike, të bollshme dhe ideale për mysafirët që kërkojnë rehati. Një shkrirje e përsosur për të shëruar trupin dhe mendjen.

Atrium Villas është zgjedhja premium nëse po kërkoni diçka më të veçantë. Vila e madhe është padyshim mishërimi i luksit, mirëqenies dhe qetësisë. Vila eshte plotesisht e mobiluar me nje interier elegant dhe materiale natyrale, duke ju dhene shume hapesire per tu ndjere si ne shtepine tuaj duke qene edhe prane natyres. Arkitektura e vilave të mëdha mjegullon kufirin midis brenda dhe jashtë: arkitektura kornizon natyrën dhe natyra kornizon arkitekturën. Oborret e hapura dhe tarracat e çatisë u mundësojnë banorëve të shijojnë klimën shqiptare dhe pamjen e detit.

Seaview Apartments me pamje nga peizazhet e përsosura me një atmosferë relaksuese janë ideale për një arratisje familjare. Stili arkitektonik, i frymëzuar nga shtëpitë lokale, forma dhe dimensionet janë në raport të përsosur me ansamblin e apartamenteve në Folie Village, i cili përzihet pa probleme me mjedisin.

Per informacion me te detajuar mbi tipologjite e vilave apo apartamenteve na kontaktoni ne +355692033500!

Prona të ngjashme

Për Shitje Kontakto për cmimin
  • 112 m2
  • 2
  • ID: Billion3527
Për Shitje Kontakto për cmimin
  • 500 m2
  • 9
  • ID: Billion3210